Τα νέα μου
![](https://karanikolas.gr/wp-content/uploads/2024/01/quote-1.png)
Ένα ταξίδι χιλίων χιλιομέτρων αρχίζει με ένα βήμα
- Lao Tse
![](https://karanikolas.gr/wp-content/uploads/2024/01/quote-1.png)
Τα Νέα μου
Σήμερα αντιμετωπίζουμε μία μεταβατική και κρίσιμη περίοδο για την Ελλάδα και την Ευρώπη. Από την μία οι πόλεμοι στην Ουκρανία και στην Παλαιστίνη, συνεχίζουν και επιμένουν να μας θυμίζουν, ότι οι...
Το ότι ο πληθυσμός της χώρας τα τελευταία έτη μειώνεται, είναι ένα ευρέως γνωστό και ιδιαίτερα κρίσιμο ζήτημα. Τούτο το άρθρο βέβαια, έρχεται να εμπλουτίσει την εν λόγω συζήτηση και να απαντήσει στα...
Εφόλης της ύλης συνέντευξη στο AVENA της Ημαθίας Συζήτηση για τα ζητήματα της καθημερινότητας στον Δήμο Νάουσας και όχι μόνο...
Με ιδιαίτερη χαρά συμμετείχα ως ομιλητής σήμερα στο Money Show Thessaloniki έπειτα από πρόσκληση των αγαπητών φίλων Theodor Konstantakopoulos και Konstantinos M. Magkanaris από το Ελληνικό Ινστιτούτο...
Βρισκόμαστε στην εποχή μιας πανοπτικής νοημοσύνης. Ενώ σήμερα, μια αδύναμη τεχνητή νοημοσύνη απλά υποστηρίζει τις ανθρώπινες δραστηριότητες ως ένα σύγχρονο εργαλείο, σε πολύ λίγα χρόνια από τώρα, μια...
Νικόλας Καρανικόλας: Σε κάθε βήμα μας σχεδιάζουμε τον δήμο με ορίζοντα το 2030 «Η αναπτυξιακή προοπτική του Δήμου Νάουσας, τα σημαντικά βήματα που έγιναν κατά τη θητεία του, όπως η επαναλειτουργία...
Συνέντευξη στον τηλεοπτικό σταθμό DION TV Τηλεόραση Κ.Μακεδονίας και στην δημοσιογράφο Δήμητρα Μακρή
https://www.youtube.com/watch?v=d5TLX11zqpEΣτο επίκεντρο της πρόσφατης συνέντευξης μου στον τηλεοπτικό σταθμό DION TV Τηλεόραση Κ.Μακεδονίας και στην δημοσιογράφο Δήμητρα Μακρή βρέθηκαν, το πρόγραμμα...